Kadıralakta

30 Nisan pazar sabahı çok güzel bir bahar havasında bizi karşıladı Tonya Kadıralak yaylası ve bu yıl her yıldan daha kalabalıktı mavi yıldız çiçekleriyle, cıvıl cıvıl insanlarla.

Bu güzelliği coşturan, tozlayan ve sevgiyle besleyen yöre kadınlarının emeğine sağlık demeden geçemiyorum. Ve onları fotoğraflarken hoş sohbetleriyle zamanın nasıl geçtiğini anlamadan..

 

Yılın sadece on günü bu görsel şölen yaşanmakta Kadıralak’ta. Mavi ve yeşilin huzur veren doğası bizi huzura ulaştırdı. Hem dinlendim, hem de çok fazla yürüyüp farklı kadrajları fotoğraflamaya çalıştım.

Yöre halkı bu kalabalık karşısında mutlu ve fazlasıyla misafirperverdi. Sırtlardaki yaşamlar vadiye sürekli gelen araçları ilgiyle izliyorlardı.

Çocuklar sıcak hava ve yeşil doğada bol bol oyun oynayıp çimenlerde, mavi yıldız çiçeklerinin arasında koştular.

Ben de çocuklarımla gelmediğime pişman oldum ve kendime söz verdim bir sonraki ziyaretimde çocuklarım mutlaka yanımda olsun istiyorum. Uçurtma uçuran çocuklarla sohbet edip o anı ne güzel renklendirdik. Bravo gençlere enerji dolular.

O gün en çok sevdiklerimden: Oldum olası teneke çatılardaki ışık bana farklı bir haz verir. Bulutlarla detaylanan bu görseli kaçırmadım.

Yoruldum doğrudur ve mavi yıldız çiçeklerinin koynuna yattığım doğrudur. Fakat boş durmadım Sony A6000 55-210mm lensle arılara, mavi çiçeklere merhaba demeyi unutmadım.

Keşifler güzeldir: Kadıralak yaylasının batı yakasında henüz tamamen bakir bölgeye gitmekte güzel bir keşif oldu.

Ve olmazsa olmaz, bu güzel çiçeklerle modelli çekim. Fotoğrafta ön plan olmazsa olmazım. Modelim İrem Üçüncü’ye de ayrıca çok teşekkürler.

Ve bu güzel günü benimle paylaşan Trabzon Fotoğrafevi Derneği üyelerine ayrıca teşekkürler.

Fotoğrafa doyduk, doğaya doyamadık.

Next Post

Previous Post

CopyrIght © 2016 - 2022 Şenol Erdener

DESIGNED BY WANDERLUST DESIGN